Wszystkie materiały po raportach

Grupa Kęty (KETY)

Analiza wyników

Grupa Kęty wyniki Q2 2026

Raport półroczny opublikowany 29.07.2026, 17:06 (czas warszawski). Materiał przygotowany 10.10.2026, 23:44 (czas warszawski), po publikacji raportu.

Wyniki w skrócie

Potwierdzone kwoty z raportu emitenta.

EBIT
318 mln PLN

Za okres: 01.04.2026 - 30.06.2026; grupa kapitałowa.

Definicja i źródła
EBITDA
379 mln PLN

Za okres: 01.04.2026 - 30.06.2026; grupa kapitałowa.

Definicja i źródła
Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej
241 mln PLN

Za okres: 01.04.2026 - 30.06.2026; grupa kapitałowa.

Definicja i źródła
Przepływy operacyjne
146 mln PLN

Za okres: 01.04.2026 - 30.06.2026; grupa kapitałowa.

Definicja i źródła
Przychody
1654 mln PLN

Za okres: 01.04.2026 - 30.06.2026; grupa kapitałowa.

Definicja i źródła
Kwoty za ten sam okres01.04.2026 - 30.06.2026; mln PLN; grupa kapitałowa

Wspólna skala z zaznaczonym zerem. Kwoty są osobnymi miarami, nie częściami sumy. Pełne definicje i lokatory poniżej.

Liczby z raportu

  • EBIT318 mln PLN

    Za okres: 01.04.2026 - 30.06.2026; grupa kapitałowa. Potwierdzono 09.10.2026.

    Źródło: KETY H1 2026, zachowany PDF, s. 8, Fizyczna strona 8, linia 34; pierwsza kolumna liczbowa: II kwartał / 3 miesiące 2026

    Sprawdzono ręcznie w dokumencie źródłowym.

  • EBITDA379 mln PLN

    Za okres: 01.04.2026 - 30.06.2026; grupa kapitałowa. Potwierdzono 09.10.2026.

    Źródło: KETY H1 2026, zachowany PDF, s. 21, Fizyczna strona 21, linia 16; Razem, II kwartał 2026

    Sprawdzono ręcznie w dokumencie źródłowym.

  • Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej241 mln PLN

    Za okres: 01.04.2026 - 30.06.2026; grupa kapitałowa. Potwierdzono 09.10.2026.

    Źródło: KETY H1 2026, zachowany PDF, s. 8, Fizyczna strona 8, linia 46; pierwsza kolumna liczbowa: II kwartał / 3 miesiące 2026

    Sprawdzono ręcznie w dokumencie źródłowym.

  • Przepływy operacyjne146 mln PLN

    Za okres: 01.04.2026 - 30.06.2026; grupa kapitałowa. Potwierdzono 09.10.2026.

    Źródło: KETY H1 2026, zachowany PDF, s. 13, Fizyczna strona 13, linia 28; pierwsza kolumna liczbowa: II kwartał / 3 miesiące 2026

    Sprawdzono ręcznie w dokumencie źródłowym.

  • Przychody1654 mln PLN

    Za okres: 01.04.2026 - 30.06.2026; grupa kapitałowa. Potwierdzono 09.10.2026.

    Źródło: KETY H1 2026, zachowany PDF, s. 8, Fizyczna strona 8, linia 12; pierwsza kolumna liczbowa: II kwartał / 3 miesiące 2026

    Sprawdzono ręcznie w dokumencie źródłowym.

Porównania rok do roku wymagają potwierdzenia obu okresów.

Analiza wyników

Porównanie Q2 według danych porównawczych przedstawionych w tym raporcie, uzgodnienie segmentów i gotówki. Wyjaśnienia zarządu dotyczą H1. Bez wyceny akcji.

To treść materiału zapisanego w podanej wyżej chwili. Potwierdzenie tabeli nie obejmuje ocen, liczb ani porównań przytoczonych w jej tekście.

KĘTY: wyższa marża operacyjna, mniej gotówki z działalności

W II kwartale 2026 roku Grupa Kęty zwiększyła zysk operacyjny o 35,3% r/r, szybciej niż przychody, które wzrosły o 14,7%. Jednocześnie gotówka z działalności operacyjnej spadła o 36,2%. Większe wypływy związane z zapasami i należnościami przeważyły nad poprawą przepływów przed zmianą kapitału obrotowego.

Wynik rośnie szybciej niż sprzedaż

Wszystkie kwoty w mln zł. Porównanie dotyczy II kwartału, dane skonsolidowane.

Miara20262025Zmiana r/r
Przychody1 6541 442+14,7%
Zysk operacyjny (EBIT)318235+35,3%
EBITDA379295+28,5%
Zysk netto akcjonariuszy jednostki dominującej241169+42,6%
Gotówka z działalności operacyjnej146229-36,2%

Marża EBIT wzrosła z około 16,3% do 19,2%, czyli o 2,9 pkt proc. Marża EBITDA wyniosła około 22,9% wobec 20,5% rok wcześniej. Obie marże oraz dynamiki w tabeli obliczono z kwot raportu zaokrąglonych do milionów złotych.

Największy przyrost EBIT w opakowaniach giętkich

Segment Opakowań Giętkich zwiększył EBIT z 58 do 113 mln zł, dając największy przyrost, 55 mln zł. Wyroby Wyciskane dołożyły 19 mln zł, a Systemy Architektoniczne 18 mln zł. W Osłonach Przeciwsłonecznych EBIT pozostał na poziomie 53 mln zł. Po uwzględnieniu poprawy o 1 mln zł w pozycji „Inne” i pogorszenia o 10 mln zł w wyłączeniach konsolidacyjnych przyrost EBIT całej grupy wynosi 83 mln zł.

Według zarządu wzrost przychodów w całym I półroczu wynikał głównie z większej sprzedaży ilościowej i wyższych cen produktów. Zarząd wskazał też częściowy dodatni wpływ rotacji zapasów na półroczny zysk ze sprzedaży przy rosnących cenach surowców. To wyjaśnienie dotyczy półrocza; nie określa liczbowo wpływu tych czynników na EBIT samego II kwartału.

Zapasy i należności pochłonęły więcej gotówki

Przepływy operacyjne przed zmianą kapitału obrotowego wzrosły z 300 do 381 mln zł. Jednak zmiana zapasów obniżyła kwartalne przepływy o 163 mln zł wobec 24 mln zł rok wcześniej, a zmiana należności o 89 mln zł wobec 1 mln zł. Te dwie pozycje pogorszyły porównanie r/r łącznie o 227 mln zł.

Częściowo równoważyły to korzystniejsze zmiany zobowiązań krótkoterminowych bez kredytów i leasingów (+37 mln zł r/r), rezerw (+5 mln zł) oraz niższy zapłacony podatek (+21 mln zł). Wraz z poprawą o 81 mln zł przed zmianą kapitału obrotowego daje to spadek gotówki operacyjnej o 83 mln zł, do 146 mln zł. Samo to uzgodnienie nie dowodzi problemów ze ściąganiem należności.

W kolejnym raporcie warto sprawdzić, czy zapasy i należności nadal pochłaniają gotówkę oraz czy wyższej marży operacyjnej towarzyszy poprawa przepływów.

Źródło i zakres

Analiza opiera się na skonsolidowanym raporcie Grupy Kęty za I półrocze 2026 roku i porównaniach prezentowanych w tym dokumencie. Dane za II kwartał 2026 i II kwartał 2025 nie były przedmiotem badania ani przeglądu biegłego rewidenta; sprawozdanie półroczne za 2026 rok poddano przeglądowi. Analiza nie ocenia bieżącej ceny akcji ani przyszłych wyników.

Raport Grupy Kęty za I półrocze 2026 roku. Strony pliku PDF: 8 (wyniki), 13 (przepływy), 21-22 (segmenty), 30 (wyjaśnienia za I półrocze), 14 (zakres przeglądu).

Analiza ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny. Nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia MAR ani porady inwestycyjnej. Decyzje inwestycyjne podejmujesz na własną odpowiedzialność.